2013 Kış Bunalımı Modası

2013 kış sezonu bunalımlarında özellikle muhtelif can sıkıntıları; 20 yıl sonra başa nelerin gelebileceğine dair korku ve endişeler; ve erkeklerde saç-sakal traşı, kadınlarda da cilt bakımı konusunda bir boşvermişlik göze çarpıyor. Saçlarda kepeklenme sorun edilmeyecek; yağlanma ve dökülme konularında daha bir sıkılınacak. Kadın ciltlerinde ise; şöyle bir nemlendirici sürmekten bile âciz olunması hali moda olduğundan, kuru ve soğuk havanın etkisiyle yer yer pullanıp dökülme durumu düşünülüyor.

‘Öf! Canım hiç birşey istemiyor’ konsepti 2013 kış sezonunda da pırıl pırıl parlayacak. Özellikle Fransız modacıları; ortalığın; saçı başı birbirine dolanmış, şurdan şuraya gidecek hali olmayan, şurdan şuraya gitme cesaretini topladığı zaman ise ‘amaan, kim değiştirecek üstünü şimdi’ düşüncesiyle vazgeçen insanlarla dolması konusunda ısrarcı.

İş-güçle ilgili can sıkıntıları sırasında siyah, koyu yeşil ve acı kahve tonlarında kıyafetler önerilirken; ayrılık acısı çekenlere kadınlarda desenli diz altı etekler, erkeklerde baklava desenli süveterler tavsiye ediliyor. Sınav stresi için ise; çeşitli dönemler için farklı kıyafetler tasarlanmış. Sabahlama şeklindeki çalışmalar esnasında rahat eşortman altları ve polar üstler; sınav sırasında, hareket kolaylığı sağlaması ve sıkıntı yaratmaması için bolca kıyafetler; sonuçları beklerken geçecek günlerde için  İspanyol paça pantolonlarla kısa gömlekler öneriliyor. Evliliklerinde sorun yaşayanlara pastel renkler; düğün hazırlığı telaşı içinde olanlara da leke göstermeyecek koyu renkler tavsiye edilmekte.

2013 kış bunalımları sırasında, ayakkabı ve çanta uyumu bir parça göz ardı edilebilecek. Amaç, tüketiciyi; o kadar sıkıntı arasında bir de ayakkabıyı çantaya, kemeri ayakkabıya uydurma sıkıntısı içinde boğmamak. Bunalımın geçer gibi olduğu günlerin favori renkleri ise, açık füme ve bordo.

avatar

,

3 Responses to 2013 Kış Bunalımı Modası

 1. avatar
  hilal 15/11/2012 saat 00:31 #

  şu yazılara baktım, ikisini de bir yerlerden tanıyor gibiyim. =) bana bu zevki verdiğin için teşekkürler.

  • avatar
   cagdas 16/11/2012 saat 00:01 #

   Rica ederim, yayınlamak işin kolay kısmı. Önemli olan yazmak.

 2. avatar
  Mehmet Çağlar 30/11/2012 saat 10:36 #

  sınavla ilgili kısma aynen katılıyorum ygs stresi yaklaşan öğrenciler bu şekilde giyinmeye meyilliler..

Bir Cevap Yazın