“Canım Sıkılıyor” Dediğinde YapMAman Gereken 7 Şey

Foto: Nicki Varkevisser

Canın sıkılıyor, için daralıyor, hiç bir şey yapmak istemiyorsun,

Eğer durumu daha beter bir hale getirmek istersen, şunları yap:

1) Televizyonu aç

Böylece 2-3 dakika boyunca 100 kanalı zaplarsın belki ama kanallar bitip de başa döndüğünde ve o iç karartıcı dizi veya can sıkıcı haber bültenine geldiğinde canın iki kat daha sıkılıyor olur.

2) İnternette fıkra oku, komik video seyret

Okuduğundan, izlediğinden zevk almak için, hele hele gülmek için biraz da olsa keyfinin yerinde olması gerekir. Okuyacağın fıkralar, karikatürler, seyredeceğin klipler sana şöyle dedirtecekler:  ‘Bunlar ne ya, bu mu komik!’. Komik şeylere bile gülemeyince can sıkıntın yine katlanır malesef :(

3) Bir köşeye otur ve düşüncelere dal

Aman ha! Öyle bir ruh halinde düşüneceğin şeyler ya daha fazla canını sıkar yada daha abidik gubidik şeyler düşünüp seni mutsuz eder. Neden dersen, dost acı söyler demişler, eğer kendinle barışık bir şekilde kendi kendinle yalnız kalabiliyor olsaydın, zaten canın sıkılmıyor olurdu.

4) Alışverişe çık

Karnın çok açken süpermarkete girersen ne olur Tahminen sepete bi sürü abur cubur atarsın, normalde almayacağın yiyeceklerden fazla fazla alırsın. Sonra kasada parayı öderken “Neeeööö kaç para ne aldım ki yahu” dersin. Pekiii canın sıkılıyorken alışverişe çıkarsan ne olur Çok fena…çok fena :) Bunu sadece bayanlar olarak da düşünmeyim. Ben de çok bilirim kendimi, canım sıkılıyorken dur bakiim ne varmış diye bilgisayar mağzasına girip, yok kulaklık, yok radyo, yok telefon kabı, ne bileyim basınca yanan pilli lamba falan aldığımı ;)

5) Genelde depresif bildiğin bir arkadaşını ara

 • Sen: Çok canım sıkılıyo ağbi
 • O: Offf valla sorma benim de acayip canım sıkılıyo
 • Sen: Noolcak bizim bu halimiz
 • O: Ne bilim olm işte, hayat b*ktan, iş yok güç yok
 • Sen: Öffff beee
 • O: <sessizlik>
 • Sen: <sessizlik>
 • O: Neyse abi, takma kafana, geçer
 • Sen: Peki hadi sağol, görüşürüz
 • O: Hadi

Sonuç: Sıkıntıya eklenen sıkıntı…

6) Birşeyler atıştır

Bir seferden bir şey olmaz ama bir sefer yaparsan ikinciye de yaparsın, üçüncüye de. Bir süre sonra artık üzülecek iki şeyin olur: Can sıkıntısı ve fazla kilolar.

7) Can sıkıntını geçirmeye çalış

Garip gelebilir ama, can sıkıntını geçirmeye çalışmak amacıyla yapacağın her şey >GERİ TEPER<

Daha önce de yazdığım gibi, can sıkıntısı bir histir. Ve bir hissi geçiremezsin. Yani şöyle düşün, karnın aç diyelim, açlığını geçirmek için kitap okumak veya tv seyretmek etmek işe yarar mı Hayır. Açlığını düşünmemeye çalışmak işe yarar mı O da hayır. Açlığını geçirmek için yemek yemen gerekir.

Peki ne yapmak lazım dersen, belki burada aradığın cevabı bulabilirsin.

“Canım Sıkılıyor” Dediğinde YapMAman Gereken 7 Şey” üzerine 764 düşünce

 1. Yaaa canin çoook sıkıldı mi bence en iyisi git bir faişe bul sikişebildiğin kadar sikiş mesela ben 17 yaşindayim fuuş yapiyom bayiliyom bi tadi var ya ha bide bana ulasmak isteyenler ücretsiz sikişebilir nu:05678907463 ateşli amim sizi bekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>